28. augustā džeza klubā MASA izskanēs koncertprogramma “Women in Jazz”. Jau kopš džeza pirmsākumiem sievietes-vokālistes ir bijušas nozīmīga šī žanra daļa. Viņu balsis, interpretācijas un mākslinieciskā individualitāte ir veidojusi džeza skanējumu un iedvesmojusi vairākas mūziķu paaudzes. Programma “Women in Jazz” ir veltījums izcilām džeza dziedātājām, kuru daiļrade atstājusi paliekošu nospiedumu mūzikas vēsturē.
Projekts aizsākts 2025. gadā un jau izskanējis vairākās koncertvietās Latvijā. Programma iepazīstina ar dažādu laikmetu māksliniecēm, kuru radošais devums būtiski ietekmējis džeza attīstību un turpina iedvesmot klausītājus visā pasaulē.
Koncertā skanēs mūzika no tādu mākslinieču repertuāra kā Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Peggy Lee, Astrud Gilberto, Nancy Wilson, Diana Reeves, Norah Jones un citu džeza leģendu daiļrades.
Sastāvs:
Santa Šillere — vokāls
Patrīcija Anna Doniņa — saksofons
Anna Wibe-Gorkuša — klavieres
Māra Bula — ģitāra
Beāte Meirāne — kontrabass
Milana Maksimova — bungas
